Scientific Committee

Nemkumar Banthia, Canada
Caijun Shi, China
Jorge de Brito, Portugal
Josh M. Adam, Spain
Marco Corradi, Italy
Kejin Wang, USA
Nele De Belie, Belgium
Joaquim António Oliveira de Barros, Portugal
Peter Robery, UK
Shamsher Bahadur Singh, India
Fernando Pacheco Torgal, Portugal
Ángel Palomo Sánchez, Spain
Bishwajit Bhattacharjee, India
Harald Justnes, Norway
Giovanni A. Plizzari, Italy
Martin Cyr, France
Umesh Kumar Sharma, India
Timothy Paul Wangler, Switzerland
Frank Dehn, Germany
Sudhirkumar Barai, India
Didier Snoeck, Belgium
Pedro Raposeiro da Silva, Portugal
Ahmad Umar, Saudi Arabia
Luigi Coppola, Italy
Pavel Krivenko, Ukraine
Steffen Grunewald, Netherlands
Jae Hong Kim, Republic of Korea
Paulo Barreto Cachim, Portugal
Surinder P. Singh, India
Łukasz Sadowski, Poland
Enrico Sassoni, Italy
Rajesh Goyal, India
Farhad Aslani, Australia
Daman K. Panesar, Canada
Kürşat Esat Alyamaç, Turkey
Pardeep Kumar, India
Isabel Martins, Portugal
Antonio Caggiano, Germany
Zhong Tao, Australia
Payam Shafigh, Malaysia
Jacek Katzer, Poland
Jian-Guo Dai, Hong Kong
César Medina Martínez, Spain
Khandaker M. Anwar Hossain, Canada
Frank Winnefeld, Switzerland
Paula Milheiro-Oliveira, Portugal
Vilma Ducman, Slovenia
Abdul Rahman Bin Mohd.Sam, Malaysia
Dinakar Pasla, India
Shamsad Ahmad, Saudi Arabia
Dipendu Bhunia, India
Marijana Serdar, Croatia
M. Shaheer Akhtar, Republic of Korea
Esperanza Menéndez, Spain
V. Saraswathy, India
Ricardo Mateus, Portugal
Harvinder Singh, India
Luca Valentini, Italy
Kei-ichi Imamoto, Japan
Aires Camões, Portugal
Kulvinder Singh, India
Faiz Uddin Ahmed Shaikh, Australia
Fernando Chiñas-Castillo, Mexico
Syed Kaleem Afrough Zaidi, India
Ghazi Gaseem Khaleel Al‑Khateeb , UAE
Ivana Miličević, Croatia
Bharat Bhushan Jindal, India
Nassim Sebaibi, France
Talakokula Visalakshi, India
Deepankar Kumar Ashish, India (Co-Chair)
Solmoi Park, Republic of Korea
Tayeb Bouziani, Algeria
Mo Kim Hung, Malaysia
Danie Roy A B, India
Deesy Gomes Pinto Correia, Portugal
Khadija El Cheikh, Belgium
Ghazi F. Kheder, Iraq
Kolawole Adisa Olonade, Republic of Nigeria
Mohammad Arif Kamal, India
Anjali Gupta, India
Manju Suthar, India
Yuvaraj Dhandapani, India

Technical Committee

Shamsher Bahadur Singh, India
Jacek Katzer, Poland
Didier Snoeck, Belgium
Jae Hong Kim, Republic of Korea
Surinder P. Singh, India
Farhad Aslani, Australia
Abdul Rashid Dar, India
Paula Milheiro-Oliveira, Portugal
Dipendu Bhunia, India
M. Adil Dar, India
Khandaker M. Anwar Hossain, Canada
Fernando Chiñas-Castillo, Mexico
Paulo Barreto Cachim, Portugal
Deesy Gomes Pinto Correia, Portugal